Jak se vyznat v označení žaluizíí? Co jednotlivá označení znamenají? A které žaluzie vybrat? Na tyto otázky se Vám pokusíme v následujícím článku přiblížit odpovědi. Slovní název žaluzie označuje tvar lamely venkovní žaluzie, tedy například CETTA, začínájící písmenem C označuje tvar lamely ve tvaru "C." Číslo následující za slovním názvem udává šíři lamely daného typu žaluzie v milimetrech. 

Venkovní žaluzie Cetta mají tedy lamely ve tvaru písmene C, zatímco Zetta ve tvaru písmene Z. Model Cetta nabízí jednoduchý a čistý design vhodný především pro rodinné doby, žaluzie Zetta umožňuje vyšší úroveň zastínění díky vzájemnému zamknutí lamel do sebe. Stabilitu obou druhů zvyšují hliníkové vodicí lišty a oba druhy jsou u zákazníků velmi oblíbené. Jaký je ten pravý právě pro vás? C, nebo Z?

Jaké venkovní žaluzie vybrat?

Venkovní žaluzie všech druhů vám pomohou udržet v interiéru příjemnou teplotu, ochránit dům před nezvanými návštěvníky nebo utlumit hluk zvenčí. Záleží pouze na Vašich preferencích. Společnost TRACON nabízí tři typy lamel: lamely Cetta, Zetta a Setta. 

Všechny tvary a šířky lamel venkovních žaluzií:

  • Cetta 50 (lze použít i v interiéru)
  • Cetta 65
  • Cetta 80
  • Setta 65
  • Setta 90
  • Zetta 70
  • Zetta 90
  • Titan 90 (bezpečnostní žaluzie zabraňující násilnému vniknutí)

 

Rozměry žaluzií

Maximální šířka lamel žaluzie Cetta je 80 mm, u typu Zetta pak 90 mm. Tento nejširší rozměr vypadá zvlášť dobře na velkých plochách oken. Pokud by vám ale vyhovovaly drobnější lamely blíže u sebe, pak je žaluzie Cetta k dispozici ještě také v šířce 65 mm a dokonce 50 mm  – tento nejužší typ lze nainstalovat i v interiéru. Užší rozměr lamel žaluzie Zetta je 70 mm. Obecně platí, že čím širší lamely žaluzií zvolíte, tím menší vznikne nábal při zataženém stavu. Velikost nábalu může být v různých situacích při volbě druhu žaluzie rozhodující.

Obrázek: Cetta 80

Tip: Žaluzie můžete mít na dálkové ovládání, podobně jako třeba televizi. Preferujete napojení na chytrou domácnost a ovládání třeba mobilem? Není problém, napojíme Vaše nové žaluzie na řešení chytré domácnosti SOMFY.

Exteriérové žaluzie TRACON nemusíte instalovat s ovládáním pouze na kliku. U všech typů si můžete vybrat i elektrické ovládání, a to buď prostřednictvím vypínače, dálkového ovladače, nebo mobilem. Zatáhnout žaluzie tak bude stejně jednoduché, jako pustit televizi, nebo Facebook.

Cetta: síla jednoduchosti

Lamely modelu Cetta 80 mají tvar písmene C a šířku 80 mm. Hladký, jednoduchý design bude slušet většině rodinných domů. Cetta dokonce nabízí hned dvě řešení, když potřebujete snížit výšku nábalu – systém Slim skládá lamely se střídavým bočním přesahem, zatímco systém Flexi dosahuje snížené výšky nábalu použitím lamel bez podélného záhybu. Pokud hledáte optimální kombinaci výkonu a ceny, zvolte venkovní žaluzie CETTA.


Obrázek: CETTA 80

Tip: Systém Duo umožňuje rozdílné naklopení lamel horní a dolní části žaluzie. Ideálně se hodí do kancelářských prostor nebo konferenčních místností.

Na výběr máte šestnáct základních a šest nadstandardních barev lamel, přizpůsobit si můžete i barvu boxu, vodicích lišt a spodních profilů. Hliníkové lišty pomohou zajistit stabilitu ve větru. V případě, že je chcete mít bezpečnost maximálně pod kontrolou, jsou nejvhodnější řetězové žaluzie Titan 90.

Obrázek: Titan 90

Tip: Asymetrická okna, kde horní rám není horizontální, ale sklání se pod úhlem, jdou zastínit šikmou žaluzií Cetta 80F TE. Tento typ lze ovládat pouze motoricky.

Potřebujete, aby vaše venkovní žaluzie stínily opravdu co nejlépe? Zetta 90 je vrcholem technologického vývoje a pořídí si ji ten, kdo ocení technickou vyspělost a propracovanost, skvělé zatemnění a gumovou ochranu pro snížení možného hluku způsobeného větrem. Široké lamely vypadají skvěle i na velkých plochách a hodí se jak do oken rodinných domů, tak pro kancelářské budovy. Po uzavření tvoří celistvou plochu a umožňují vysoký stupeň zastínění. Základní i příplatkové barvy jsou stejné jako u modelu Cetta. Venkovní žaluzie Zetta přináší díky vlisovanému gumovému profilu sníženou hlučnost a pomáhá chránit obydlí proti hluku, přehřívání a tepelným ztrátám. Maximální garantovaná plocha žaluzie je 24 m2.

Obrázek: Zetta 90