Typ ELEGANT 25

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 25 mm a sílou 1,6 mm. Je vyvinuta pro instalaci do interiéru, jeho estetické doplnění, k stínění oken před ostěním a k optockému dělení prostor. Na okenní křídla se montuje zejména, je-li okenní plocha dělená konstukční či jinou příčkou a nepřipadá tak v úvahu instalace přímo ke sklu. Při montáži na okenní křídlo doporučujeme boční vedení v silonové struně.

Ovládání :

naklápění pomocí bambusové tyčky (30,60,80,100 cm), vytahování pomocí šňůry a interérové brzdy.

Boční vedení: silikonovou strunou

Doporučené rozměry: z hlediska značné hmotnosti žaluzie 1,2 kg/m2, doporučujeme pohodlnou šířku do 120 cm pro denodenní vytahování (např. francouzské okno, průchod). Pro občasné vytahování je doporučená šíře do 150 cm. Velké plochy je proto lépe rozdělit a umístit žaluzie vedle sebe s mezerou 1 cm. Maximální rozměry 180 cm šířka x 300 cm výška.

Zákazník bere na vědomí, že při objednání rozměru menšího než garantovaného neposkytujeme záruku na funkčnost, protože se mohou zhoršit některé vlastnosti žaluzie (doklápění, vodorovnost a rovný chod).

Materiál :

Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než u dřevěných žaluzií), lehká, neuvěřitelně pružná, přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela je spojena lepením – ve smyslu spárovky. Tímto lepením je docíleno maximální tvarové stálosti. Lamela se nekroutí, neprohýbá, apod. Změny tvaru v závislosti na změně vlhkosti (ponořením do vody) jsou všemi směry pod hodnotou 1,9 % (délka 0,11 %).

Barvy :

Bambus nesaje běžná mořidla užívaná pro standardní dřeviny. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou „anti UV“ úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.

Zákazník bere na vědomí, že při objednání rozměru menšího než garantovaného neposkytujeme záruku na funkčnost, protože se mohou zhoršit některé vlastnosti žaluzie (doklápění, vodorovnost a rovný chod).

Chování materiálu : 

  • Změna tvaru v závislosti na změně teploty:
  • délka (při 65 % vlhkosti z 20-35°C/ 4 hod.)+0,01 % šířka+0,27 % tloušťka+0,23 %
  • Změna tvaru při ponoření do vody na 24 hod.:
  • délka+0,11 % šířka+0,86 % tloušťka+1,86 %