TYP ELEGANT 50

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 50 mm a tloušťkou 1,8 mm. Je vyvinuta pro instalaci do interiéru, k jeho doplnění, k stínění oken před ostěním a k optickému dělení prostor. Obvykle nelze montovat na okenní křídlo - byla by snížená schopnost otevírání okna.

Ovládání :

naklápění pomocí bambusové tyčky (30,60,80,100 cm), vytahování pomocí šňůry a interiérové brzdy. Pro větší rozměry doporučujeme ovládání elektromotorem. 

Boční vedení: silonovou strunou, je však málo používané, neboť žaluzie v okenním nebo před okenním výklenkem se musí při otevírání okna vytáhnout.

Doporučené rozměry: 

z hlediska značné hmotnosti žaluzie 1,9 kg/m2, doporučujeme pohodlnou šířku do 120 cm pro dennodenní vytahování (např. francouzské okno, průchod). Pro občasné vytahování je doporučená šíře do 150 cm. Velké plochy je proto lépe rozdělit a umístit žaluzie vedle sebe s mezerou 1 cm. Maximální rozměry 240 cm šířka x 300 cm výška.

Zákazník bere na vědomí, že při objednání rozměru menšího než garantovaného neposkytujeme záruku na funkčnost, protože se mohou zhoršit některé vlastnosti žaluzie (doklápění, vodorovnost a rovný chod).

Materiál :

Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než u dřevěných žaluzií), lehká, neuvěřitelně pružná, přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela je spojena lepením – ve smyslu spárovky. Tímto lepením je docíleno maximální tvarové stálosti. Lamela se nekroutí, neprohýbá, apod. Změny tvaru v závislosti na změně vlhkosti (ponořením do vody) jsou všemi směry pod hodnotou 1,9 % (délka 0,11 %).

Barvy :

Bambus nesaje běžná mořidla užívaná pro standardní dřeviny. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou „anti UV“ úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.

Chování materiálu : 

  • Změna tvaru v závislosti na změně teploty:
  • délka (při 65 % vlhkosti z 20-35°C/ 4 hod.)+0,01 % šířka+0,27 % tloušťka+0,23 %
  • Změna tvaru při ponoření do vody na 24 hod.:
  • délka+0,11 % šířka+0,86 % tloušťka+1,86 %

Elektrická verze žaluzie E50 :

Minimální šíře 65 cm, osazení interiérovým motorem SOMFY MARS, mechanika SOMFY KONCEPT 40. Cena motorické verze navyšuje cenu žaluzie o 5.900 Kč. K této ceně je nutno připočíst dálkové nebo místní ovládání. Cena a způsob ovládání je stanovena na základě osobní konzultace, přání zákazníka a technických možností stavby.

NOVINKA: Zákazníkům, kteří už mají nainstalovány žaluzie E50 v ručním provedení, nabízíme jejich přepracování na elektrický pohon. Demontáž a montáž je v tomto případě 500 Kč.